Saulės parkai – novatoriškas ir tvarus būdas patenkinti vis didėjančius elektros energijos poreikius, kartu mažinant aplinkosaugos problemas, susijusias su tradicine iškastiniu kuru gaminama energija. Saulės elektrinių parkai naudoja beribę saulės energiją ir paverčia ją švaria bei atsinaujinančia elektros energija. Svarstote galimybę pirkti saulės parką? Tuomet esate ten, kur reikia. Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie saulės parkus, jų naudą ir įsigijimą.

Saulės parkai – saulės energija norintiems mažesnių sąskaitų

Saulės parkų plėtrą Lietuvoje paskatino 2019 m. spalio 1 d. įsigaliojęs įstatymas, kuris įtvirtino naują mažosios žaliosios energetikos modelį, leidžiantį šalies gyventojams gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių ir ją vartoti geografiškai skirtingose vietose. Tai vartotojams, gyvenantiems butuose ar neturintiems galimybės įsirengti saulės elektrinės ant nuosavo namo stogo, atvėrė platesnes saulės energijos panaudojimo galimybes.

Norite už elektros energiją mokėti mažiau? Tuomet saulės parko įsigijimas arba nuoma yra sprendimas, skirtas būtent Jums. Kreipkitės į patyrusią sauleselektrines.lt komandą ir ženkite reikšmingą žingsnį tvarios energetikos link!

Kas yra saulės parkas?

Saulės parkas – tai didelėje teritorijoje esanti viena didelė elektrinė, kurios dalį galima įsigyti arba išsinuomoti. Tai reiškia, kad vienas saulės elektrinių parkas gali turėti daug vartotojų.

Kaip veikia saulės parkas?

Nutolęs saulės parkas suteikia galimybę visoje Lietuvos teritorijoje savo reikmėms naudotis atsinaujinančia saulės šviesos energija. Tai reiškia, kad galite įsigyti arba išsinuomoti saulės elektrinę vienoje vietoje, o joje pagamintą energiją vartoti kitoje. Pavyzdžiui, galite gaminti elektros energiją privačiame žemės sklype Tauragės rajone, o suvartoti bute, Kauno mieste.

Vartotojo, įsigijusio saulės parko dalį, namuose sumontuojamas išmanusis elektros skaitiklis, kuris fiksuoja suvartojamą jos kiekį, o saulės parke įrengtas skaitiklis fiksuoja saulės jėgainės pagaminamą elektros energijos kiekį.

Kai esant saulėtiems orams jėgainė pagamina elektros energiją, ši keliauja į elektros tinklus ir ten yra saugoma. Tuomet išmanusis skaitiklis nustato elektros, atidėtos į tinklą vėlesniam naudojimui, kiekį. Esant apniukusiems orams, elektros sąskaitas padengia saulėtomis dienomis sukauptas rezervas.

Tai reiškia, kad vartotojai, įsigiję arba išsinuomavę saulės parko dalį, gali naudotis pigesne elektros energija ištisus metus.

Svarbu žinoti, kad individualaus ar daugiabučio namo gyventojai gali įsigyti tik konkrečiai jiems reikalingos galios saulės jėgainės dalį pagal savo elektros energijos suvartojimo poreikį.

Elektros energijos suvartojimo ir pagaminimo schema:

Elektros energijos suvartojimo ir pagaminimo schema

Saulės parko nauda

Štai kokią naudą vartotojams suteikia saulės parkai:

  • Pigesnė elektros energija. Vienas didžiausių privalumų šiuo atveju yra pigesnė elektra. Įsigijus saulės parko dalį, mėnesines elektros sąskaitas galima sumažinti net iki 3 kartų.
  • Jokių rūpesčių dėl elektrinės priežiūros. Saulės parko priežiūrą vykdo šios srities specialistai. Tam, kad galėtų naudotis ekologiška elektros energija, vartotojams tereikia sumokėti nedidelį priežiūros mokestį.
  • Neigiamo poveikio aplinkai mažinimas. Naudodami saulės energiją, vartotojai prisideda prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos mažinimo, gamtos išteklių tausojimo ir poveikio ekologijai mažinimo.
  • Universalumas. Saulės elektrinių parko dalį galima įsigyti nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos (nuosavas namas, butas, miestas ar kaimas). Reikia tik būti prisijungus prie ESO elektros tinklo.

Nepraleiskite galimybės pasinaudoti šiomis naudomis – kreipkitės ir įsigykite arba išsinuomokite saulės parko dalį.

Saulės parkai iš „ITP Solar“

Esame daugiau nei 20 metų veikianti alternatyvius energijos sprendimus diegianti įmonė. Ilgametė patirtis ir sukauptos žinios leidžia teikti aukščiausios kokybės paslaugas norintiems efektyviai išnaudoti atsinaujinančią saulės energiją.

Turime įrengę 350 kW saulės elektrinių parką Kelmės rajone. Taigi, pas mus galite įsigyti norimos bei Jūsų elektros suvartojimą atitinkančios galios jėgainės dalį ir sumažinti energijos suvartojimo išlaidas jau dabar!

Rezervacija atliekama žemiau nurodytais kontaktais:

(+370) 663 69 999
info@sauleselektrines.lt

Mūsų kompanijoje dirbantys specialistai suteiks Jums pagalbą nuo iki – pradedant dokumentų paramai gauti tvarkymu ir baigiant profesionalia saulės elektrinių parko priežiūra.

Nekantraujate sužinoti, kokie šiuo metu yra laisvi saulės parkai? Susisiekite – atsakysime į Jums rūpimus klausimus ir profesionaliai pakonsultuosime.

DUK

Saulės parkas

Per kiek laiko atsiperka saulės elektrinės parkas?

Norint sužinoti, per kiek laiko atsipirks saulės parkas, rekomenduojame pasinaudoti mūsų saulės parko skaičiuokle. Vertindama Jūsų pateiktus duomenis, saulės parko skaičiuoklė pateikia saulės elektrinės atsiperkamumą metais ir per mėnesį už elektros energiją sutaupomą sumą.

Skaičiuojama, kad pasinaudojus APVA parama nutolęs saulės parkas atsiperka per vidutiniškai 5–7 metus.

Pasinaudokite mūsų saulės parko skaičiuokle ir sužinokite Jums tinkamiausios saulės elektrinės atsiperkamumą bei sumą, kurią galėtumėte sutaupyti.

Kaip įsigyti nutolusį saulės parką?

Štai ką reikėtų padaryti, norint įsigyti saulės parko dalį:

  • Naudojantis saulės parko skaičiuokle, įsivertinti, kokios galios saulės parko dalies reikia.
  • Išsirinkti norimą saulės parką, priskirti reikiamą jo dalį ir pasirašyti sutartį.
  • Mūsų specialistai informuos ESO dėl objekto priskyrimo saulės parkui.

ESO darbuotojams sumontavus išmanųjį elektros skaitiklį, pradedamas fiksuoti suvartojamas ir iš saulės parko gaunamas elektros energijos kiekis.

Ar egzistuoja parama saulės elektrinės parkams?

Taip. Kiekvienas fizinis asmuo, norintis įsigyti saulės elektrinę (iki 10 kW galios) iš nutolusio saulės parko, gali pasinaudoti APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūros) teikiama parama ir susigrąžinti dalį investicijų.

Ar galima gauti paskolą saulės elektrinei?

Taip, tokia galimybė yra. Daugiau apie paskolą saulės elektrinei (kokios jos sąlygos ir kaip ją gauti) galite sužinoti čia.

Ar galėsiu parduoti savo salės parko dalį?

Taip. Jei nuspręsite, kad saulės parko dalis Jums nebereikalinga, galėsite ją parduoti antrinėje rinkoje. Tokią galimybę turėsite visą saulės parko eksploatacijos laikotarpį.